sam 0486 20140318 1682140652

- Mołdawia jest krajem, który czyni wyraźne kroki na drodze integracji europejskiej. Otwiera to nowe możliwości współpracy polsko-mołdawskiej, nie tylko dla administracji rządowej, ale również dla sfery biznesu. – powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk w mołdawskim MSZ, rozpoczynając 24 lutego w Kiszyniowie dwudniową wizytę delegacji polskiej.

Oprócz przedstawicieli MSZ, wzieli w niej udział przedstawiciele resortów gospodarki, środowiska oraz kultury i dziedzictwa narodowego, organizacji pozarządowych, a także grupa ponad 20 przedsiębiorców.

Wizyta miała przygotować oficjalną wizytę premiera Donalda Tuska, zaplanowaną na 28 marca 2014. W trakcie pobytu w Mołdawii, wiceminister Kacperczyk spotkała się z ministrami gospodarki, spraw zagranicznych, finansów, rolnictwa, środowiska, rozwoju regionalnego oraz w mołdawskim Banku Centralnym, UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju). Polscy przedsiębiorcy towarzyszący delegacji w ramach programu uczestniczyli w spotkaniach z mołdawskimi partnerami, bądź zrzeszeniami przedsiębiorców, takimi jak European Business Association czy Foreign Investors’ Association.

Prezes Fundacji Wschód, Mirosław Matreńczyk był członkiem delegacji, który przedstawiał zrealizowane w regionach wiejskich Mołdawii projekty rozwojowe współfinansowane przez MSZ w ramach programu Polska Pomoc.

{gallery}joomgallery/originals/lang_plwydarzenia_lang_lang_enevents_lang_lang_ru_lang_3/modawia_17/wizyta_robocza_wiceminister_spraw_zagranicznych_katarzyny_kacperczyk_w_modawii_36{/gallery}