19 maja 2018 roku Fundacja Wschód, na zaproszenie ambasady RP w Kiszyniowie, uczestniczyła w organizowanych przez Delegację Unii Europejskiej w Mołdawii „Dniach Europy” w Unghenach.

W ramach „wioski europejskiej” prezentowane były różnorodne inicjatywy pokazujące wsparcie Unii Europejskiej i poszczególnych krajów członkowskich w rozwoju Mołdawii. Stoiska przedstawiające projekty realizowane w ramach programu MSZ Polska Pomoc okazały się największe i budziły bardzo duże zainteresowanie zwiedzających oraz mass mediów. Prezes Fundacji Wschód Mirosław Matreńczyk miał zaszczyt oprowadzić dostojnych gości: Premiera Mołdawii Pavla Filipa, Komisarz Europejską ds. Polityki Regionalnej Corinę Crețu, Ambasadora Delegacji Unii Europejskiej w Mołdawii Petera Michalko oraz Ambasadora RP w Mołdawii Bartłomieja Zdaniuka po okolicznościowej wystawie i stoiskach, w których beneficjenci wdrożonych w regionach wiejskich projektów bezpośrednio prezentowali swoje produkty.

{gallery}joomgallery/originals/lang_plwydarzenia_lang_lang_enevents_lang_lang_ru_lang_3/modawia_17/dni_europy_ungheni_83{/gallery}